1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Всього відвідувачів

3986488
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Минулого тижня
Цього місяця
Минулого місяця
Всього
363
1554
1917
10281
25264
2719837
3986488

Ваш IP: 18.205.114.205
Час на сервері: 2024-03-19 04:58:20
  • Конференція

  • Підсумки конференції

  • Всеукраїнський науково-методичний семінар

  • Міжнародна науково-практична конференція

  • Всеукраїнський   науково-методичний Інтернет-семінар

Конференція

Конференція

16 жовтня 2012 року у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова буде проводитись науково-практична конференція присвячена 75-річчю від Дня народження та 50-річчю трудової діяльно... Read more...
Підсумки конференції

Підсумки конференції

Віктор Андрущенко: «Школа Мирослава Жалдака – наукова перлина Драгоманівського університету» Read more...
Всеукраїнський науково-методичний семінар

Всеукраїнський науково-методичний семінар

     Запрошуємо всіх бажаючих до участі у Всеукраїнському науково-методичному семінарі, який відбудеться 20 листопада 2012 року в  НПУ імені М.П. Драгоманова Інституті інформатики,... Read more...
Міжнародна науково-практична конференція

Міжнародна науково-практична конференція

Міжнародна науково-практична конференція «Інноваційні технології навчання обдарованої молоді» Read more...
Всеукраїнський   науково-методичний Інтернет-семінар

Всеукраїнський науково-методичний Інтернет-семінар

Всеукраїнський науково-методичний Інтернет-семінар ХМАРНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ОСВІТІ Київ–Черкаси–Кривий Ріг 21–22 грудня 2012 року Read more...
Previous
Next

     Сьогодні розроблено вже значну кількість програмних засобів, використання яких дозволяє розв’язувати за допомогою комп’ютера досить широке коло математичних задач різних рівнів складності. Найбільш придатними для підтримки вивчення курсу математики в середніх навчальних закладах видаються комплект програм Gran (Gran1, Gran-2D, Gran-3D). Названі програмні засоби прості у використанні, оснащені досить зручним і “люб’язним” інтерфейсом, максимально наближеним до інтерфейсу найбільш поширених програм загального призначення (систем опрацювання текстів, управління базами даних, електронних таблиць, графічних і музичних редакторів і ін.), контекстно-чутливою допомогою. Від користувача не вимагається значний обсяг спеціальних знань з інформатики, основ обчислювальної техніки, програмування тощо, за винятком найпростіших понять, цілком доступних для учнів середніх класів.
     Використання подібних програм дає можливість учневі розв’язувати окремі задачі, не знаючи відповідного аналітичного апарату, методів і формул, правил перетворення виразів тощо. Наприклад, учень може розв’язувати рівняння і нерівності та їх системи, не знаючи формул для відшукання коренів, методу виключення змінних, методу інтервалів тощо, обчислювати похідні та інтеграли, не пам’ятаючи їх таблиць, досліджувати функції, не знаючи алгоритмів їх дослідження, відшукувати оптимальні розв’язки найпростіших задач лінійного і нелінійного програмування, не використовуючи симплекс-метод, градієнтні методи і т.д. Разом з тим, завдяки можливостям графічного супроводу комп’ютерного розв’язування задачі, учень чітко і легко буде розв’язувати досить складні задачі, впевнено володіти відповідною системою понять і правил. Використання програмних засобів зазначеного типу дає можливість у багатьох випадках зробити розв’язування задачі настільки ж доступним, як просте розглядання рисунків чи графічних зображень. Відповідні програмні засоби перетворюють окремі розділи і методи математики в “математику для всіх”, що стають доступними, зрозумілими, легкими і зручними для використання, а той, хто розв’язує задачу, стає користувачем математичних методів, можливо не володіючи їх побудовою і обґрунтуванням, аналогічно до того, як він використовує інші комп’ютерні програми (текстові, графічні, музичні редактори, електронні таблиці, бази даних, операційні системи, експертні системи), не знаючи, як і за якими принципами вони побудовані, якими мовами програмування описані, які теоретичні положення покладено в їх основу.

GRAN1

Gran1Програма GRAN1 призначена для графічного аналізу функцій, звідки і походить її назва (GRaphic ANalysis).
Для роботи з програмою необхідно проінсталювати програму на жорсткий диск (вінчестер). При цьому обов’язково слід записати на диск файли gran1.exe і gran1.lng (загальним обсягом близько 1 мегабайта), а також бажано, щоб на диску були наявні файли допомоги gran1.hlp та gran1.cnt (загальним обсягом близько одного мегабайта).
Надалі “вказати ім’я файлу”, “звернутися до послуги” і т.п. буде означати – встановити вказівник імен файлів чи послуг (з використанням клавіш управління курсором чи маніпулятора “мишка”) на потрібне ім’я в переліку файлів, пункт меню чи піктограму, і натиснути клавішу Enter чи ліву клавішу “мишки”.
Після запуску програми на екрані з’явиться зображення. У верхньому рядку екрану знаходиться “головне меню” – перелік “послуг”, до яких можна звернутися в процесі роботи з програмою. При зверненні до деякого пункту головного меню з’являється перелік пунктів (послуг) відповідного підменю.

Завантажити >>

GRAN-2D

Gran2dПрограма GRAN-2D призначена для графічного аналізу систем геометричних об’єктів на площині, звідки і походить її назва (GRaphic Analysis 2-Dimension).
Програма функціонує під управлінням операційної системи Windows. Для встановлення програми слід запустити на виконання файл SETUP.EXE з диску дистрибутива (обсягом близько 1.44Мb) та відповісти на всі стандартні запити інсталяторів (вказати шлях встановлення тощо). Після успішного встановлення у вибраній папці буде створено файл GRAN2D.EXE – основна програма, та у додатковій субдиректорії HELP буде створено допоміжні файли допомоги. Надалі при натисненні кнопки Пуск назва програми GRAN-2D з’являтиметься як пункт меню Програми, при зверненні до якого відбуватиметься запуск ППЗ GRAN-2D.

Завантажити >>

GRAN-3D

Gran3dПрограма GRAN-3D призначена для графічного аналізу просторових (тривимірних) об’єктів, звідки і походить її назва (GRaphic Analysis 3-Dimension).
Програма функціонує під управлінням операційної системи Windows. Для встановлення програми слід запустити на виконання файл SETUP.EXE з диску дистрибутива (обсягом близько 1.44Мb) та відповісти на всі стандартні запити інсталяторів (вказати шлях встановлення тощо). Після успішного встановлення у вказаному каталозі буде створено файл GRAN3D.EXE – основна програма, та у додатковому підкаталозі HELP буде створено допоміжні файли допомоги. Далі при натисненні кнопки Пуск назва програми GRAN-3D з’являтиметься як пункт меню Програми, при зверненні до якого відбуватиметься запуск ППЗ GRAN-3D.

Завантажити >>

На сайті 25 гостей та відсутні користувачі